Pánové, potřebujete vymyslet účes pro jemné a řídké vlasy? Ukážeme vám, jaké máte možnosti!

panove-potrebujete-vymyslet-uces-pro-jemne-a-ridke-vlasy-ukazeme-vam-jake-mate-moznosti

Pánové, jde to s „přirozenou pokrývkou“ vaší hlavy tak trochu z kopce? A hodily by se vám nějaké tipy na účesy pro jemné a řídké vlasy? Pár návrhů, které by vás snad mohly oslovit, samozřejmě máme! Třeba si vyberete. A pro případ, že se vám žádný z nich ani trochu nezalíbí, může přijít ke slovu nějaké to „záložní“ řešení. Třeba transplantace. Především ale zachovejte klid! Bujnou kštici, která na hlavě umožňuje vyčarovat v podstatě cokoliv, má jen relativně málo mužů. A s přibývajícím věkem se jejich počet samozřejmě ještě snižuje. Většina z nich se přesto zdá být celkem spokojena. Anebo ne?

No, hlavně se z toho nehroutit. Solidní účesy pro řídké vlasy přece existují. Není jich moc, ale jsou! A pokud vám náhodou žádný z nich „nesedne“, ukážeme vám, že na to můžete jít i jinak!

Účesy pro jemné a řídké vlasy – změna je život

Bujná kštice není žádná samozřejmost. Vyprávět by o tom mohla řada žen a přinejmenším polovina mužů. Ano, pánové jsou na tom s řídnutím a padáním vlasů o poznání hůře nežli dámy. Tak to prostě je. A tušíte proč? Zásadní roli v tom sehrávají především hormony. Vysoká produkce testosteronu je jednou z nejčastějších příčin mužského plešatění. Taková ztráta vlasů se odborně nazývá androgenní alopecie. Za alopecií se však mohou skrývat i jiné důvody. Třeba permanentní stres. 

Ať je to ale jak chce, existují jedinci, kteří ji dokázali porazit. A co ti ostatní? Pokud jim vlasy nevypadají docela, mohou vyzkoušet nějaký vhodný účes. Zkrátka něco, co bude vypadat přirozeně a navzdory prosvítající pleši docela dobře.

Když už se vám tedy kadeře nedaří zachránit v „plné kráse“, zkuste to vzít s nadhledem a přizpůsobte se novým okolnostem. Vždyť změna je život!

Každý se s tím vypořádá po svém

S úbytkem vlasů se každý vypořádá po svém. Někdo nechá věcem volný průběh, další pak vyhledá pomoc odborníka, který třeba poradí s životosprávou a situaci tím více méně zachrání. Muž s prořídlou kšticí je sice podstatně častějším jevem než podobně „postižená“ dáma, takže zvídavé pohledy okolí nijak zvlášť nepřitahuje, ale to ještě neznamená, že taková fyzická proměna většinu pánů vůbec netrápí. Někteří dokonce sáhnou po transplantaci. A zdá se, že jsou spokojeni.

Máte-li však pocit, že nastřelení vlasů, které může porost na hlavě zahustit nebo i zcela obnovit, není nic pro vás, nevadí. I notně prořídlé kštici je většinou možné dát nějakou tu fazonu. Hned uvidíte!

Když nevíte, co s tím - tipy, které můžete vyzkoušet

Podnikli jste všechno možné, ale vypadá to, že už se husté kštice nikdy nedočkáte? Nevíte si rady? Nevadí. I z mála se dá leccos vykouzlit. Chcete vyzkoušet nějaký „rozumný“ účes? Zkrátka něco, co by pro vás bylo vhodné? Nejste-li obdařeni bujnou hřívou, zkuste některý z těchto tipů:

  • Comb Over – je vhodný pro jedince s řídkými a jemnými vlasy. Účes se neobejde bez pasty nebo matné pomády. Vlasy se s pomocí kosmetického přípravku učešou šikmo (na vrchu hlavy). Na stranách pak směrem dolů. Zpravidla to vypadá docela elegantně
  • Buzz Cut – někdy dovede divy. I prořídlá kštice může díky němu na první pohled vypadat hustší. Vlasy se na celé hlavě zastřihnou do stejné délky a spodní část lebky se upraví „do ztracena“ nebo se vyholí docela
  • Crew Cut – je účes, jímž docílíte efektu delších a hustších vlasů na vrchu hlavy. A to jednoduše tak, že výrazně zkrátíte anebo úplně vyholíte porost po stranách. Tato varianta jde aktuálně opět do módy 

Poraďte se s odborníkem!

Na přitažlivém vzhledu záleží téměř každému. A protože jsou pěkné vlasy jeho důležitou součástí, lidé se o ně náležitě starají. Pečují o ně tak, aby hojně rostly, byly upravené a aby měly tu „správnou“ barvu. A nemyslete si, po barvě sahají i pánové, jen o tom zpravidla raději mlčí. Snad aby nevypadali poněkud zženštile.

Ať už se pokusíte růst vlasů obnovit přirozenou cestou, sáhnete po transplantaci nebo se smíříte s tím, co vám na hlavě zůstalo a soustředíte se na vytvoření takového účesu, který vám bude slušet, neváhejte se s někým poradit. Nejlépe pak s odborníkem. Tricholog, lékař na nějaké klinice nebo prostě jen váš kadeřník. To jsou ti praví.

Jakou cestou se vydáte?

Albína Veselá