Parkování Na Služebních Cestách

parkovani-na-sluzebnich-cestach

Překonání vzdálenosti ze sídla firmy ke klientovi představuje první důležitou bariéru včasného příjezdu. Na silnicích a dálnicích v České republice i v zahraničí se člověk může setkat s ledasčím od dlouhých kolon až po nutnost to občas vzít ne zcela zpevněnou vozovkou. Když už se však dostanete k cílové lokalitě, nastává většinou další významný problém, kterým je nalezení vhodného parkovacího místa u letiště s rozumnou cenou. V tomto případě je záhodno nepodceňovat přípravu a důsledně se seznámit s podmínkami v sídle klienta.

Zde je skvělí tip: Jaké je ideální a pohodlné oblečení do letadla.

Zajištění Parkovacího Místa – Příprava

Ponechání automobilu v neznámých končinách může být často zrádné, to co Vás může překvapit, jsou zejména nečekaná omezení v podobě:

  • vyhrazených parkovacích míst,
  • obsazení všech dostupných parkovacích míst,
  • zónového systému,
  • omezení v důsledku čištění ulic,
  • neexistence parkovacího místa u sídla klienta.

Ideálním stavem je, pokud je přímo v sídle klienta vyhrazené parkování pro návštěvy. U frekventovaných pracovišť je pravděpodobnost obsazenosti těchto míst velmi vysoká, proto je dobré mít v záloze přichystáno několik vhodných alternativ, které zabrání půlhodinovému hledání optimálního „odložiště“.

Prvním krokem přípravy je tak zjištění maximálního množství informací o lokalitě. Já osobně se obvykle na parkovací podmínky ptám přímo klienta při domlouvání schůzky, pokud jsem však vyslán obchodním zástupcem, zpravidla tuto možnost nemám. V takovém případě nastupuje až detektivní práce, jež nic neponechá náhodě.

Nástrahy Parkování U Klienta

Při zjišťování parkovacích možností obvykle používám mapové prohlížeče, běžně kombinuji platformy, kde se podívám na relativně aktuální poměry v místě určení. Pokud je v sídle klienta parkoviště, lze předpokládat, že jsou na něm vyhrazená místa pro návštěvy, nelze se však spoléhat na to, že budou volná. Ideálním alternativním parkovacím stáním je v tomto případě obytná zástavba, v krajním případě (zejména v průmyslových zónách), lze využít také parkování na nevyhrazených místech na místní komunikaci (tam jsou však obvykle auta zaměstnanců), nebo parkoviště sousedících společností (což mi přijde neetické). Nastane-li taková situace, raději volím parkování se vzdálenějším přístupem, s tímto se ovšem musí počítat při plánování časové rezervy.

Omezení Parkování V Oblasti

Osobně mi vyhovuje parkování v obytné zástavbě, nenajdu-li místo přímo v okolí sídla klienta – zde je tedy dobré mít alespoň ponětí, kde se nejbližší obytná zástavba nachází. I tam se však můžete setkat s řadou úskalí, na které je potřeba si dát pozor. Jedním z nich jsou omezení v podobě pravidelného čištění ulic, které by mohlo zajistit odtažení vozidla po dobu jednání s klientem, což je v případě, že Vám na něj navazuje další schůzka krajně nepříjemné.

Většina měst o uzavírkách, omezeních a veřejných službách informuje na svých stránkách, proto doporučuji si danou oblast ještě v rámci přípravy zkontrolovat, zda se podobná akce v místě nechystá nebo již není v procesu. Města mají podobné harmonogramy digitalizované, ve velkých městech (například v Plzni) se tyto harmonogramy člení po městských částech. Může se také stát, že v obytné zástavbě jsou všechna místa pro nějaký účel (soukromý, komerční) vyhrazena, proto je dobré mít v zásobě ještě jednu alternativu, kterou jsou veřejné parkovací domy.

Parkování V Parkovacích Domech

V parkovacích domech obvykle parkuji ve větších městech, často jsou přilehlé k průmyslovým zónám a rozšířené jsou také v centrech, kde je auto obvykle nezaparkovatelné, zvláště pokud má město centrum historické. Je dobré se také informovat o způsobu placení (některé parkovací domy zejména v menších městech neumožňují platby kartou či papírovou hotovostí) a mít u sebe dostatek drobných. Pokud je parkovací dům příliš vzdálen sídlu firmy, vždy zjišťuji, zda je možné využít k přiblížení nějaký prostředek hromadné dopravy nebo taxislužbu – to je také důležité, pokud s sebou vozíte propagační materiály, nebo vzorky, tak jako já – a zajistit si telefonní číslo spolehlivého poskytovatele.

Parkování na služebních cestách může člověka překvapit řadou problémů, proto je dobré být vždy připraven a dostatečně informován ze všech možných zdrojů, aby hledání místa bylo sníženo na minimum. Nejlepší přístup je předpokládat, co všechno Vás může potkat. A jak se s parkováním u klienta vyrovnáváte vy? Stává se Vám, že dorazíte ke klientovi včas a pak dlouho nemáte kde zaparkovat?